| Ingredients | Cake Wheat Flour (Gluten), water, salt, Veg fat (palm fruit and kernel), preservative, flavourants, citric acid, vitamin A&D, veg fat (palm fruit & kernel), water, salt, emulsifiers, preservatives, antioxidants, colourants, sugar, beef stock, beef cubes,potatoes, peas, carrots, yeast extract, HVP, spices, soya protein, onion flakes, MSG, beef flavouring, egg |
|---|---|
| Units | 36 |
| Packaging | 36x200g |
| Unit Price | 26,83 |
| Halal | Yes |
| Allergens | Cake Flour (Wheat (Gluten)), Soya, Egg, MSG |
| Intolerance | Maize, beef, Onion |
| Cooking Instructions | Bake in oven for 30 minutes at 220°C (core temperature 75°C) |
Cornish Pie Premium 7.2 kg (36x200g)
R1 027,99
In stock
DinnerMates’ authentic Cornish Pies feature savoury flaky pastry pockets filled with beef and vegetables.
Additional information
| Weight | 7,2 kg |
|---|







Reviews
There are no reviews yet.