| Ingredients | Cake Wheat Flour (Gluten), water, salt), Veg fat (palm fruit and kernel), preservative, flavourants, citric acid, vitamin A&D, veg fat (palm fruit & kernel), water, salt, emulsifiers, preservatives,antioxidants, colourants, sugar,beef mince, bread crumbs, soya protein, onion flakes, MSG, beef flavouring, egg |
|---|---|
| Units | 36 |
| Packaging | 36x200g |
| Unit Price | 26,83 |
| Halal | Yes |
| Allergens | Wheat (Gluten), Soya, Egg, MSG |
| Intolerance | Preservatives, maize, beef, onion |
| Cooking Instructions | Bake in oven for 30 minutes at 220°C (core temperature 75°C) |
Sausage Rolls Premium 7.2 kg (36x200g)
R1 027,99
In stock
Easy to prepare sausage rolls with flaky pastry to rival any bakery! The perfect lunch for game day and everyone’s favourite – perfect for everyday occasions.
Additional information
| Weight | 7,2 kg |
|---|







Reviews
There are no reviews yet.