| Ingredients | Cake Wheat Flour (Gluten), water, salt), Veg fat (palm fruit and kernel), preservative, flavourants, citric acid, vitamin A&D, veg fat (palm fruit & kernel), water, salt, emulsifiers, preservatives, antioxidants, colourants, sugar, beef cubes, soya protein, onion flakes, MSG, beef flavouring, Cow’s milk |
|---|---|
| Units | 36 |
| Packaging | 36x200g |
| Unit Price | 26,83 |
| Halal | Yes |
| Allergens | Cake flour (Wheat (Gluten)), Soya, egg, milk, MSG |
| Intolerance | Maize, beef, onion |
| Cooking Instructions | Bake in oven for 30 minutes at 220°C (core temperature 75°C) |
Pepper Steak Pie Premium 7.2 kg (36x200g)
R1 027,99
In stock
Mouthwateringly delicious…a family favourite for cooler nights. Our pepper steak pie has a shortcrust pastry base filled with tender beef in a creamy pepper sauce, topped with a golden, crisp puff pastry lid.
Additional information
| Weight | 7,2 kg |
|---|







Reviews
There are no reviews yet.